Parafia Ewangelicko-Luterańska we Wrocławiu

1. Niedziela w Adwencie – 3 grudnia 2017 r.

1. Nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00, będzie połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą. W adwencie serdecznie zapraszamy na tygodniowe nabożeństwa adwentowe. Najbliższe odbędzie się tradycyjnie w piątek o godzinie 17.00 w sali parafialnej.

2. W związku z nabożeństwami tygodniowymi w czasie adwentu nie będą się odbywać godziny biblijne. Pozostałe zajęcia tygodniowe o stałych porach:
– we wtorek lekcje religii, nauczania konfirmacyjnego oraz spotkania dla młodzieży pokonfirmacyjnej według planu.
– w czwartek o 19.00 spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „PRONOJA”.

3. Spotkania dla osób zainteresowanych nauką Kościoła ewangelicko-augsburskiego odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniu 4 grudnia 2017 r. o godzinie 17.00 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła) i będzie poświęcone tematowi: „Ciało i dusza w teologii ewangelickiej”. W trakcie spotkania jest również przewidziany czas na dyskusję oraz indywidualną rozmowę. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący. Serdecznie zapraszamy!

4. Już dzisiaj chcemy serdecznie zaprosić na opłatek parafialny, który odbędzie się w piątek 15 grudnia o 17.00 w sali parafialnej.

5. Tydzień wcześniej, czyli w najbliższą sobotę, zapraszamy do udziału w adwentowo-świątecznym spotkaniu parafian naszej Diecezji. Spotkanie odbędzie się w auli Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji we Wrocławiu przy ulicy ks. Marcina Lutra 2 w sobotę 9 grudnia 2017 r. o godz. 15.00. W programie spotkanie z parafianami z terenu naszej diecezji, wspólne śpiewanie, a także poczęstunek. Ze względów organizacyjnych (przygotowywane posiłki) prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w kancelarii parafialnej.

6. Dzisiaj rozpoczynamy akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Akcja prowadzona przez ewangelicką Diakonię, rzymskokatolicki Caritas oraz prawosławny Eleos przebiega w tym roku pod hasłem „Miłosierdzie jest jedno”. W ramach ekumenicznej akcji Diakonia rozprowadzi ok. 11 tys. świec, a pozyskane środki zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom: całoroczne dożywianie w szkołach i świetlicach, pomoc edukacyjną, rehabilitację i leczenie, a także zorganizowane formy letniego wypoczynku. Zapraszamy do zaopatrzenia się w świecę i wsparcia akcji.

7. Już dziś w kancelarii parafialnej można się zaopatrzyć w opłatki wigilijne. Specjalnie sprowadzone ze Śląska Cieszyńskiego wraz oryginalnymi miodowymi rurkami, zwanymi „szulkami”. Zapraszamy do kancelarii parafialnej.

Brak możliwości dodawania komentarzy.