Parafia Ewangelicko-Luterańska we Wrocławiu

Egzamin konfirmacyjny

W szóstą niedzielę po Wielkanocy, tydzień przed uroczystym ślubowaniem wierności Bogu i Kościołowi, pięcioro konfirmantów uczestniczyło w pokazowym egzaminie, który ma na celu zaprezentowanie zagadnień omawianych w czasie dwuletniego okresu przygotowawczego. To także okazja do przypomnienia parafianom wiadomości z zakresu nauki Kościoła ewangelickiego. Warunkiem przystąpienia do publicznego egzaminu, który odbywa się w czasie nabożeństwa, jest wcześniejsze zaliczenie tzw. egzaminu wewnętrznego, szczegółowo sprawdzającego zdobytą wiedzę.

Konfirmacja, choć nie ma rangi sakramentu, jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu ewangelika. W odniesieniu do sakramentu Chrztu Świętego, młody człowiek (obecnie w wieku 14 lat), osobiście ślubuje o wierność Bogu i Kościołowi. Przyjmuje jednocześnie na siebie prawa i obowiązki wynikające z bycia członkiem Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce. W czasie konfirmacji ewangelicy po raz pierwszy przystępują do sakramentu Komunii Świętej, który zawsze jest udzielany  wiernym pod dwoma postaciami – chleba i wina.

4 czerwca, w niedzielę Zesłania Duch Świętego, do konfirmacji przystąpią: Amelia Leonarska, Aleksandra Orawska, Maciej Kwieciński, Maciej Mieczkowski, Jakub Sobczak.

mo.

Brak możliwości dodawania komentarzy.