Parafia Ewangelicko-Luterańska we Wrocławiu

3. Niedziela przed końcem roku kościelnego – 12 listopada 2017

Z żałobnej karty: zmarła śp. Alicja Janina Walczak, urodzona 17 grudnia 1928 roku w Warszawie, zmarła 8 listopada br. we Wrocławiu. Przeżyła 88 lat. W smutku pozostawiła córkę, wnuczkę z rodzinami, prawnuka. Pogrzeb odbędzie się w środę 15 listopada o godz. 12.40 na Cmentarzu Osobowickim.

 1. Zapraszamy nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00 ze spowiedzią i Komunią Świętą.
 2. Zajęcia tygodniowe o stałych porach
  • we wtorek lekcje religii, nauczania konfirmacyjnego oraz spotkania dla młodzieży pokonfirmacyjnej według planu.
  • w czwartek o 17.00 godzina biblijna
  • w czwartek o 19.00 spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „PRONOJA”.
 3. Wzorem ubiegłych lat pragniemy włączyć się w ogólnopolską akcję prowadzoną przez nasze Centrum Misji i Ewangelizacji „Prezent pod choinkę”. W 2016 roku udało nam się przygotować w naszej parafii blisko 60 paczek. W tym roku prezenty mają trafić do dzieci z: Ukrainy, Białorusi, Rumunii oraz dla dzieci uchodźców.Ze względu na terminy paczki we Wrocławiu będziemy zbierać jeszcze tylko do wtorku 14 listopada. Instrukcja przygotowania paczki znajduje się na ulotkach (przy wyjściu z kościoła) oraz na stronach internetowych CME. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć finansowo akcję, można to uczynić w kancelarii parafialnej dokonując wpłaty na listę. Z zebranych środków zrobimy zakupy, a w czwartek 16 listopada, w ramach spotkania Duszpasterstwa Akademickiego „Pronoja”, będziemy pakować prezenty i przygotowywać do wysyłki. Zapraszamy do włączenia się w akcję, która przebiega pod hasłem „Pomóż nam spakować miłość”.
 4. Zaproszenie na wystawę „Moda na Cranacha” od 31 października do 30 grudnia 2017 r. w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Wystawa ukazuje malarstwo doby Reformacji we Wrocławiu i na Śląsku. Została przygotowana w związku z jubileuszem 500 lat Reformacji, zaś kluczem do tej wyjątkowej jest malarstwo Lucasa Cranacha i jego kręgu oraz ich oddziaływanie na Śląsku.
 5. ZAPROSZENIE na wycieczkę jednodniową do Miasta Lutra Wittenbergi w Niemczech, w sobotę 18 listopada 2017 r. W programie spacer po miejscach związanych z życiem i działalnością Marcina Lutra, między innymi: kościół zamkowy, na drzwiach którego 31 października 1517 r. Luter przybił 95 tez * kościół Mariacki ze słynnym „ołtarzem reformacyjnym” i innymi obrazami z warsztatu Cranachów * Dom Lutra * Panorama Reformacji. Cena wycieczki wynosi 120 zł/os. Nie zawiera biletów wstępu do obiektów. Wyżywienie we własnym zakresie. Prosimy o zapisy i wpłaty w kancelarii parafii. Organizator: Arkadiusz Felkle.
 6. W imieniu wydawnictwa Znak i Fundacji Krzyżowa serdecznie zapraszamy na spotkanie „Listy na pożegnanie” poświęcone korespondencji Helmutha i Freyi von Moltke. Spotkanie odbędzie się 17 listopada o godzinie 17.00 w sali „Kultura“ baru BARBARA przy ul. Świdnickiej 8 B we Wrocławiu. Helmuth James i Freya von Moltke byli ewangelikami. On był jednym z twórców Kręgu z Krzyżowej, ona gospodynią tajnych obrad opozycjonistów w dolnośląskim majątku rodzinnym. Listy powstały, gdy Moltke w berlińskim więzieniu Tegel oczekiwał na egzekucję. Przemycał je z narażeniem życia pastor ewangelicki Harald Poelchau. Ten zbiór nigdy wcześniej nie publikowanych po polsku listów jest dokumentem wielkiej miłości, niezwykłej odwagi, jest również świadectwem głębokiej wiary i nadziei w to, że dobro zwycięży.
 7. Po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie i poczęstunek w sali parafialnej.

Brak możliwości dodawania komentarzy.