Parafia Ewangelicko-Luterańska we Wrocławiu

13. Kiermasz Adwentowy już za nami!

img_7565Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę Adwentu, odbyła się w naszej parafii już 13. edycja Kiermaszu Adwentowego. Tym razem zorganizowano go w sali konferencyjnej w Kamienicy pod Aniołami. Jak zwykle dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

W tym roku dzieci ze szkółki niedzielnej i ich rodzice ustalili, że wspomogą zorganizowanie wypoczynku wakacyjnego dla grupy dzieci z Charkowa. Tamtejszy ksiądz ewangelicki opiekuje się uchodźcami z terenów Donbasu i Ługańska, dla których Charków przygotował tymczasowe kwatery w kontenerach. Wiadomo jak wygląda życie w obozach dla uchodźców. Chcemy, żeby choć część mieszkających tam dzieci zaznało normalnych wakacji i zobaczyło, że można żyć inaczej.

Podczas kiermaszu można było kupić ręcznie robione kartki świąteczne, wieńce adwentowe, ozdoby choinkowe, stroiki, ciasteczka cieszyńskie i wiele innych różności oraz spróbować pysznych domowych wypieków w kiermaszowej kawiarence. Nie zabrakło również grzanego wina.

Nowością były bombki z ręcznie malowanym motywem Róży Lutra oraz bawełniane, również ręcznie malowane torby z Różą Lutra oraz różnymi napisami. Są one dostępne w regularnej sprzedaży w naszej księgarni Punkt31.

fot. Jacek Sowa

Brak możliwości dodawania komentarzy.