Parafia Ewangelicko-Luterańska we Wrocławiu

22 października 2017 – 19. Niedziela po Trójcy Świętej

 1. Zapraszamy na nabożeństwa:
  • w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00. Będzie to główne nabożeństwo reformacyjne. Kazanie wygłosi ks. Axel Luther z Berlina, a śpiewać będzie chór Cantores Minores Wratislavienses.
  • w Pamiątkę Reformacji o godzinie 18.00. Planujemy, wzorem ubiegłego roku, uczcić święto nabożeństwem muzycznym (Nieszpory Reformacyjne). W liturgii będzie uczestniczył Chór Capella Ecumenica.
  • 1 listopada (Pamiątka Umarłych) o godzinie 10.00. Będziemy chcieli imiennie wspomnieć zmarłych, którzy odeszli do wieczności w minionym roku, a także wszystkich, którzy zostaną zgłoszeni oraz anonimowo wszystkich, którzy tu na ziemi byli nam bliscy i drodzy.
 2. Jutro, wyjątkowo w przedostatni poniedziałek miesiąca, serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie seniorów o godzinie 16.00, a radnych naszej parafii zebranie rady parafialnej o 18.30. Zmiana podyktowana jest faktem, że w przyszłym tygodniu mamy świąteczne dni związane z Pamiątka Reformacji, a później z Pamiątką Umarłych.
 3. Pozostałe zajęcia tygodniowe o stałych porach:
  • we wtorek lekcje religii, nauczania konfirmacyjnego oraz spotkania dla młodzieży pokonfirmacyjnej według planu.
  • w czwartek o 17.00 godzina biblijna. Temat: Modlitwa Pańska. Prowadzi: bp Ryszard Bogusz
  • w czwartek o 19.00 spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „PRONOJA”. Serdecznie zapraszamy młodzież studiującą, pracującą, ale też chętnych uczniów szkół średnich.
 4. Wzorem ubiegłych lat pragniemy włączyć się w ogólnopolską akcję „Prezent pod choinkę”. Akcja jest prowadzona przez nasze Centrum Misji i Ewangelizacji. W ubiegłym roku z zebranych darów oraz ofiar pieniężnych udało nam się przygotować blisko 60 paczek. W tym roku prezenty mają trafić do dzieci z Ukrainy, Białorusi, Rumunii oraz do dzieci uchodźców.
  Ze względu na terminy paczki we Wrocławiu będziemy zbierać do wtorku 14 listopada. Instrukcja przygotowania paczki znajduje się na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła oraz na stronach internetowych CME. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć finansowo akcję, można to uczynić w kancelarii parafialnej dokonując wpłaty na listę. Z zebranych środków tu na miejscu robimy zakupy, a w czwartek 16 listopada, w ramach spotkania Duszpasterstwa Akademickiego „Pronoja” będziemy pakować prezenty i przygotowywać do wysyłki. Zapraszamy do łączenia się w akcję, która przebiega pod hasłem „Pomóż nam spakować miłość”.
 5. Zapraszamy wszystkie panie do udziału w spotkaniu przygotowującym Światowy Dzień Modlitwy 2018 (1 marca 2018). Spotkanie organizacyjne odbędzie się w naszej sali parafialnej (ul. Kazimierza Wielkiego 29) w poniedziałek 30 października o godzinie 18.30.
 6. Spotkania dla osób zainteresowanych nauką Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniu 6 listopada 2017 r. o godzinie 17:00 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła) i będzie poświęcone roli Wyznania augsburskiego z 1530 r. w praktyce współczesnego Kościoła. W trakcie spotkania jest również przewidziany czas na dyskusję oraz indywidualną rozmowę. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący. Serdecznie zapraszamy!
 7. Po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie i poczęstunek w sali parafialnej.

Brak możliwości dodawania komentarzy.