Parafia Ewangelicko-Luterańska we Wrocławiu

29 października 2017 – Niedziela Reformacyjna

1. Po zakończeniu nabożeństwa zapraszamy wraz z dziećmi ze Szkółki niedzielnej na odsłonięcie przed naszym kościołem krasnala. To drobny gest w stronę najmłodszych z okazji jubileuszu reformacji. Liczymy, że skrzat nie tylko będzie nas wiązał z miłą ideą wrocławskich krasnali, ale przyciągnie zainteresowanych do punktu informacyjnego działającego w naszym kościele.

2. Zapraszamy na nabożeństwo w Pamiątkę Reformacji o godzinie 18.00. Planujemy, wzorem ubiegłego roku, uczcić święto nabożeństwem muzycznym (Nieszpory Reformacyjne). W liturgii będzie uczestniczył Chór Capella Ecumenica.
Dzień później 1 listopada – Pamiątka Umarłych. Zapraszamy na nabożeństwo o godzinie 10.00. Będziemy chcieli imiennie wspomnieć zmarłych, którzy odeszli do wieczności w minionym roku, a także wszystkich, którzy zostaną zgłoszenie oraz anonimowo wszystkich, którzy tu na ziemi byli nam bliscy i drodzy.

3. Pozostałe zajęcia tygodniowe o stałych porach. W tygodniu świątecznym (Święto Reformacji, Pamiątka Zmarłych) nie odbędą lekcje religii, nauczania konfirmacyjnego oraz godzina biblijna i spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „PRONOJA”. Serdecznie zapraszamy w przyszłym tygodniu.

4. Wzorem ubiegłych lat pragniemy włączyć się w ogólnopolską akcję „Prezent pod choinkę”. Akcja jest prowadzona przez nasze Centrum Misji i Ewangelizacji. W ubiegłym roku z zebranych darów oraz ofiar pieniężnych udało nam się przygotować blisko 60 paczek. W tym roku prezenty mają trafić do dzieci z: Ukrainy, Białorusi, Rumunii oraz dla dzieci uchodźców. Ze względu na terminy paczki we Wrocławiu będziemy zbierać do wtorku 14 listopada. Instrukcja przygotowania paczki znajduje się na ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz na stronach internetowych CME. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć finansowo akcję, można to uczynić w kancelarii parafialnej dokonując wpłaty na listę. Z zebranych środków tu na miejscu robimy zakupy, a w czwartek 16 listopada, w ramach spotkania Duszpasterstwa Akademickiego „Pronoja” będziemy pakowa prezenty i przygotowywać do wysyłki. Zapraszamy do łączenia się w akcję, która przebiega pod hasłem „Pomóż nam spakować miłość”.

5. Spotkania dla osób zainteresowanych nauką Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniu 6 listopada 2017 r. o godzinie 17:00 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła) i będzie poświęcone roli Wyznania augsburskiego z 1530 r. w praktyce współczesnego Kościoła. W trakcie spotkania jest również przewidziany czas na dyskusję oraz indywidualną rozmowę. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący. Serdecznie zapraszamy!

6. Zaproszenie na wystawę „Moda na Cranacha”. Termin: 31 października–30 grudnia 2017, Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Wystawa ukazuje malarstwo doby Reformacji we Wrocławiu i na Śląsku. Została przygotowana w związku z jubileuszem 500 lat Reformacji, zaś kluczem do tej wyjątkowej prezentacji będzie malarstwo Lucasa Cranacha i jego kręgu oraz ich oddziaływanie na Śląsku.

7. ZAPROSZENIE dla wszystkich chętnych na wycieczkę jednodniową do Miasta Lutra Wittenbergi w Niemczech w sobotę 18 listopada 2017 r. W programie spacer po miejscach związanych z życiem i działalnością Marcina Lutra, między innymi: kościół zamkowy, na drzwiach którego 31 października 1517 r. Luter przybił 95 tez * we wnętrzu kościoła skromne nagrobki Lutra oraz Filipa Melanchtona, kościół Mariacki ze słynnym „ołtarzem reformacyjnym” i innymi obrazami z warsztatu Cranachów * Dom Lutra * Panorama Reformacji.
Cena wycieczki wynosi 120 zł/os. Cena nie zawiera biletów wstępu do obiektów. Koszt wstępu do Domu Lutra i Panoramy oraz wyżywienie we własnym zakresie. Zgłoszenia przyjmujemy od 2 listopada 2017 r.! Prosimy o zapisy i wpłaty w Kancelarii parafii.

8. Należący do parafii ewangelickiej Lasowicki Dom Tolerancji i Kultury organizuje integracyjny autokarowy wyjazd wypoczynkowy na Riwierę Olimpijską do Grecji. Trasa wycieczki przebiega przez: Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię. Wyjazd: 14.06.2018. Pobyt w Leptokarii 16.06-23.06.2018, powrót w niedzielę 24.06.2018. CENA 1900 PLN.

9. Po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie i poczęstunek w sali parafialnej.

Brak możliwości dodawania komentarzy.