Parafia Ewangelicko-Luterańska we Wrocławiu

Bieg 500 lat Reformacji dotarł do naszej parafii!!!

W poniedziałek 11 listopada dotarł do naszej parafii „Bieg 500 lat Reformacji”, który wystartował 9 września z Wittenbergi, a zakończy się 12 września w Cieszynie. Celem biegu jest upamiętnienie odnowy Kościoła, jaka rozpoczęła się pięć wieków temu w zachodnim chrześcijaństwie, przekraczanie granic – państwowych i własnych – tych fizycznych i mentalnych oraz zbiórka pieniędzy na rehabilitację trzynastoletniego Łukasza cierpiącego na zanik mięśni.

W 500. rocznicę rozpoczęcia Reformacji, Polscy luteranie postanowili przypomnieć to ważne dla siebie wydarzenie, przebiegając ponad 500 km! Uda im się to prawdopodobnie znacznie lepiej niż pierwotnie zakładali, bowiem dystans z Wittenbergi (miejsca rozpoczęcia Reformacji) do Cieszyna (kolebki Reformacji na ziemiach Polskich) wynosi dokładnie 842 km! Na trasie biegu znajduje się dwadzieścia siedem polskich parafii ewangelickich w których wyznaczono krótkie przystanki dla biegnących.

Już o 9.00 przed naszym kościołem rozpoczęło się oczekiwanie na zawodników, którzy wyruszyli rano ze Świdnicy. Zjawiła się też ekipa TVP Wrocław. Biegacze dotarli do nas o 9:40 i przez ustawioną okolicznościową metę wbiegli do kościoła. Tam zostali powitani przez proboszcza parafii – ks. Marcina Orawskiego i biskupa-seniora naszej diecezji Ryszarda Bogusza. Wśród zawodników był m.in. członek naszej parafii, dyrektor chóru Capella Ecumenica, niewidomy maratończyk Adam Rajczyba, który biegł z synem jako przewodnikiem. Każdy z biegaczy otrzymał upominek, a po zbiorowym zdjęciu mógł udzielić wywiadu TVP Wrocław. Niestety, bardzo szybko nadszedł czas pożegnania. Zawodnicy mają zamiar dotrzeć wieczorem do Gliwic – przed nimi kawał drogi.

Oczywiście bieg nie odbywa się dla samej radości z biegania. Równolegle Diakonia Kościoła w ramach akcji: „Biegniemy i pomagamy”, zbierze fundusze dla Łukasza – trzynastoletniego chłopca cierpiącego na zanik mięśni, który poprzez rehabilitację będzie mógł przekraczać swoje własne granice. Liczymy na Wasze kibicowanie i otwarcie serca na rzecz Łukasza!
Numer konta Diakonii: 78 1240 1037 1111 0000 0693 1384 z dopiskiem: DLA ŁUKASZA

 

fot. Daria Stolarska

Brak możliwości dodawania komentarzy.