Parafia Ewangelicko-Luterańska we Wrocławiu

Gwiazdka 2016

W czwartą niedzielę Adwentu po raz kolejny odwiedzili naszą parafię Mikołajowie, jeden z Niemiec i jeden z Polski, przywożąc ze sobą świąteczne prezenty. Na ich powitanie dzieci przygotowały jasełka, w tym roku z niespodzianką.

Najpierw wystąpiła Amelka Kebel, prezentując na altówce kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. Potem, śpiewając z energią i przytupem trzy pastorałki, swoje umiejętności pokazał zespół dziecięcy, który pod dyrekcją Dobromiły Ogińskiej-Broniszewskiej działa w parafii od tego roku. Następnie przyszła kolej na właściwe jasełka. Scenariusz w języku niemieckim, choreografię i scenografię  opracowali w tym roku nasi wolontariusze Lukas i Leopold. Oni również przygotowali do występu dzieci. Aby jednak treść była zrozumiała dla wszystkich, powstała wersja równoległa w języku polskim. Na scenie pojawiły się zatem dwie Marie, dwóch Józefów, sześciu gospodarzy i oczywiście tłum aniołów i pasterzy. Młodzi aktorzy przygotowali się wspaniale i zebrali gromkie brawa.

W nagrodę Mikołajowie obdarowali wszystkie dzieci prezentami. Była to też okazja do pochwalenia się swoimi zdolnościami i umiejętnościami. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki lub grały na instrumentach. Również Mikołaj niemiecki postanowił pochwalić się swoim talentem i akompaniując sobie na gitarze zaśpiewał dla wszystkich „Już noc okrywa świat”, oczywiście po niemiecku.

Wspólne świętowanie razem z naszymi przyjaciółmi z Berlina-Lübars trzeciej lub czwartej niedzieli Adwentu to już ponad trzydziestoletnia tradycja. Cieszymy się bardzo, że są co roku z nami i choć dopiero co wyjechali, już czekamy na kolejne spotkanie.

(IO) fot. Jacek Sowa

Brak możliwości dodawania komentarzy.