Parafia Ewangelicko-Luterańska we Wrocławiu

Gwiazdka dla dzieci

W trzecią Niedzielę Adwentu naszą parafię odwiedził św. Mikołaj. W tym roku tylko jeden – polski, bo niemiecki Mikołaj nie dotarł do Wrocławia z przyczyn zdrowotnych. Na szczęście przysłał swoich pomocników – delegację z parafii partnerskiej Berlin-Lübars z pastor Ute Sauerbrey (która w czasie porannego nabożeństwa wygłosiła bardzo interesujące kazanie) na czele. 
Na szczęście polski Mikołaj doskonale znał język niemiecki, dzięki czemu bez problemu zrozumiał przedstawienie, które przygotowały dzieci wraz z Mattisem – naszym wolontariuszem z Niemiec, Maryną Los, Iwoną Orawską i Dobromiłą Ogińską-Broniszewską, która przygrywała podczas śpiewania kolęd i przygotowała zespół dziecięcy.

Treść jasełek napisał w tym roku Mattis, wolontariusz z programu EVS Erasmus+, który wraz z pozostałymi wolontariuszami uczy dzieci niemieckiego. Historię o narodzeniu Jezusa poznawaliśmy z perspektywy Gwiazdy Betlejemskiej. Choć dzieci miały w tym roku bardzo mało czasu na przygotowanie i w dodatku musiały opanować niemiecki tekst, przedstawienie wypadło świetnie.

Na koniec przyszedł czas na wręczanie prezentów wszystkim dzieciom. W tym przyjemnym zadaniu Mikołaja wspierali Jacek Sowa i Michał Sobczak. Spotkanie, które prowadził ks. Marcin Orawski, zakończyliśmy wspólnym śpiewem i modlitwą.

Daria Stolarska

Brak możliwości dodawania komentarzy.