Parafia Ewangelicko-Luterańska we Wrocławiu

Najlepszy dzień

2 lutego odwiedzili nas goście z Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Ameryki (ELCA) – Mary J. Streufert i pastor A. Willer. Jednym z powodów, dla których odwiedzili naszą parafię, był… nasz wolontariat! Dzięki temu zostaliśmy zaproszeni na pyszny obiad z naszymi gośćmi, podczas którego opowiadaliśmy o naszej pracy tutaj, we Wrocławiu.

Nasza koordynatorka, Maryna Los, tłumaczyła, jak wolontariat wygląda od strony formalnej i organizacyjnej, a my dzieliliśmy się naszymi doświadczeniami. Po obiedzie zwiedziliśmy wspólnie dom seniora. Nasi goście byli bardzo mili. Trudno nam było uwierzyć, że takie ważne osoby są zainteresowane nami – wolontariuszami.
Kiedy wróciliśmy do kancelarii parafialnej, na mnie i na Jorge czekała niespodzianka. Ksiądz Orawski, biskup Bogusz, Iwona, Magda i Maryna weszli do naszego pokoju z dwoma kawałkami ciasta ze świeczkami! Powiedzieli nam, że jesteśmy dla nich jak ich dzieci, więc chcą świętować z nami nasz pierwszy miesiąc pobytu w parafii. Byliśmy bardzo miło zaskoczeni. Wręcz oszołomieni. Ludzie w tej parafii są bardzo mili. Cieszę się, że tu trafiłam.
Laura Benz

Brak możliwości dodawania komentarzy.