Parafia Ewangelicko-Luterańska we Wrocławiu

Niedziela Wieczności – 26 listopada 2017

 1. Nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00. Rozpoczynamy nim czas adwentu, nowy rok kościelny. Jak każde nabożeństwo w tym okresie będzie połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą. Po nabożeństwie serdecznie zapraszamy na coroczny Kiermasz Adwentowy. Dzieci, rodzice, wielu parafian od tygodniu już przygotowują piękne kartki, ozdoby, wypieki i wieńce adwentowe. Zapraszamy bezpośrednio po niedzielonym nabożeństwie.
 2. Jutro, w ostatni poniedziałek miesiąca, serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie seniorów o godzinie 16.00 (nasz wolontariusz z Hiszpanii opowie o swoim kraju i pokaże zdjęcia), a radnych naszej parafii zapraszam na zebranie rady parafialnej o 18.30.
 3. Pozostałe zajęcia tygodniowe o stałych porach
  – we wtorek lekcje religii, nauczania konfirmacyjnego oraz spotkania dla młodzieży pokonfirmacyjnej według planu.
  – w czwartek o 17.00 godzina biblijna. Temat: Czy tolerancja to za mało? – Marcin Orawski
  – w czwartek o 19.00 spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „PRONOJA”. Serdecznie zapraszamy młodzież studiującą, pracującą, ale też chętnych uczniów szkół średnich.
 4. Zaproszenie Fundacji Dzielnica Wzajemnego Szacunku 4. Wyznań na Koncert BIBLIA i MUZYKA/ Temat: „Psalm nr 23/22/ Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego”. Koncert odbędzie się 26 listopada (niedziela), o godz. 15.00, w kościele oo. paulinów we Wrocławiu (ul. św. Antoniego 30). Będzie poprzedzony dysputą, w której uczestniczyć będą: rabin David Basok – Gmina Wyznaniowa Żydowska, ks. prof. dr hab. Michał Czajkowski – Kościół Katolicki, ks. mitrat płk Aleksander Konachowicz – Kościół Prawosławny, ks. Paweł Meler – Kościół Luterański. Zaśpiewa Chór Synagogi pod Białym Bocianem.
 5. Zapraszamy też do obejrzenia wystawy w Muzeum Poczty i Telekomunikacji pt. „Weekend wokół wystawy czasowej” Tytułowa wystawa czasowa to zbiory znaczków dotyczących ewangelicyzmu i Reformacji. Dziś o godzinie 15.00 prelekcje poprowadzą nasi parafianie. Refleksjami o historii i kulturze muzycznej luteran w Polsce podzielą się dr Dawid Ślusarczyk oraz Joanna Korsan. Zapraszamy.
 6. Spotkania dla osób zainteresowanych nauką Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniu 4 grudnia 2017 r. o godzinie 17:00 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła) i będzie poświęcone tematowi: „Ciało i dusza w teologii ewangelickiej”. W trakcie spotkania jest również przewidziany czas na dyskusję oraz indywidualną rozmowę. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący. Serdecznie zapraszamy!

Brak możliwości dodawania komentarzy.