Parafia Ewangelicko-Luterańska we Wrocławiu

Ogłoszenia 17.03.19 – 2. Niedziela pasyjna – Reminiscere

 1. Nabożeństwo w przyszłą niedzielę odbędzie się o godzinie 10.00. Jak każde niedzielne nabożeństwo w czasie pasyjnym będzie połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.
 2. Serdecznie zapraszamy na tygodniowe nabożeństwo pasyjne. W najbliższy czwartek o godzinie 17.00 poprowadzi je ks. Jerzy Gansel z Legnicy.
 3. Zajęcia tygodniowe:
  Wtorkowe lekcje religii i nauczania konfirmacyjnego oraz środowe spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbywają się według ustalonego planu.
  W czwartek o godzinie 19.00 zapraszamy na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „PRONOJA”.
 4. W czasie pasyjnym nie odbywają się godziny biblijne. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tygodniowych w każdy czwartek o godz. 17.00.
 5. ZAPROSZENIE dla wszystkich chętnych na wycieczkę do Eisleben w Niemczech, miasta narodzin i śmierci Marcina Lutra. Wycieczka odbędzie się w sobotę 30 marca 2019 r. W programie wycieczki:* zwiedzanie domu narodzin Marcina Lutra * obejrzenie kościoła apostołów Piotra i Pawła, miejsca chrztu Lutra * spacer po malowniczej starówce, na rynku pomnik Reformatora * obejrzenie kościoła św. Andrzeja, w którym Luter wygłosił swoje ostatnie kazania * zwiedzanie muzeum „Dom śmierci Marcina Lutra” * przy sprzyjającej aurze spacer szlakiem spacerowym oznaczonym symbolem Róży Lutra na miejski punkt widokowy. Cena wycieczki wynosi 150 zł/os. przy grupie powyżej 30 uczestników. Zgłoszenia na wycieczkę przyjmujemy do 20 marca 2019 r. w naszej parafii wraz z wpłatą. Szczegóły znajdują się na wydrukowanych ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz w kancelarii parafialnej. Dodatkowych informacji chętnie udzieli Arkadiusz Felkle.
 6. W imieniu parafii św. Krzysztofa zapraszamy na nabożeństwo w 334. Urodziny Bacha. Liturgia luterańska wg historycznego porządku + kantata „Schau, lieber Gott, wie meine Feind”, BWV 153 – 21 marca (czwartek), godz. 18:00, kościół św. Krzysztofa.
 7. Ukazał się Rocznik Diecezjalny, obejmujący najważniejsze wydarzenia w naszej diecezji w roku 2018. Oprócz aktualnych informacji oraz danych adresowych, jest bardzo bogato i kolorowo ilustrowany. Serdecznie zachęcamy do nabywania. Cena 10 zł.

Brak możliwości dodawania komentarzy.