Parafia Ewangelicko-Luterańska we Wrocławiu

Opłatek parafialny – 15 grudnia 2017

W piątek 15 grudnia spotkaliśmy się w sali parafialnej na dorocznym opłatku, by wspólnie się modlić, słuchać Słowa Bożego, kolędować, przełamać się opłatkiem, złożyć sobie nawzajem życzenia, a przede wszystkim – razem spędzić czas.

W tym roku atrakcją był występ Juliety González-Springer, która przygotowała wiązankę kolęd polskich oraz kolęd hiszpańskich pochodzących z różnych krajów Ameryki Łacińskiej wykonanych przy akompaniamencie gitarowym.

W spotkaniu wziął udział ks. Krzysztof Wolnica z Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, który opowiadał o zwyczajach bożonarodzeniowych u polskich metodystów. Okazało się, że podobnie jak w naszym Kościele, różne tradycje spotyka się w różnych regionach Polski, i nie zależą one od wyznania.

Z pewnym opóźnieniem dołączyli do nas goście z Berlina-Lübars, którzy przywieźli pozdrowienia i życzenia ze swojej parafii. Na koniec zaśpiewaliśmy „Cichą noc” w trzech językach – hiszpańskim, polskim i niemieckim, a potem część z nas udała się do kościoła, żeby spakować paczki dla dzieci, które w niedzielę miał rozdawać Mikołaj, a część została, żeby pomóc pani Marcie Ochaińskiej i Trudzie Kobiałce (które przygotowały salkę i poczęstunek) w sprzątaniu.

Daria Stolarska, fot. Krzysztof Bens

Brak możliwości dodawania komentarzy.