Parafia Ewangelicko-Luterańska we Wrocławiu

Początek Adwentu

W najbliższą niedzielę, 2 grudnia, rozpoczyna się Adwent. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Świętą o godz. 10.00, a po nabożeństwie do Kamienicy pod Aniołami, gdzie odbędzie się 15. Kiermasz Adwentowy.

Podczas kiermaszu będzie można kupić ręcznie robione kartki i ozdoby świąteczne, a także posiedzieć w kiermaszowej kawiarence przy pysznych, domowych ciastach. W tym roku dochód z kiermaszu przeznaczymy na budowę szkoły i przedszkola w Ugandzie. Budowę organizują misjonarki Pallotynki, które podobne działanie zrealizowały już w Rwandzie. Szkoła ma być międzywyznaniowa i ma do niej uczęszczać ok. 500 dzieci. Więcej informacji mamy nadzieję przedstawić podczas kiermaszu.

W piątek o godz. 18.00 spotykamy się w sali parafialnej, żeby przygotować wieńce adwentowe na kiermasz. Od kilku lat robimy je na gotowych podkładach z gałązek, więc odbywa się to błyskawicznie, dlatego lepiej się nie spóźniać.

Ciasteczka upieczone na kiermasz należy dostarczyć najpóźniej do soboty do 10.30 do recepcji Kamienicy pod Aniołami. Rozpoczniemy wtedy przygotowania sali. Bardzo prosimy o pomoc w ustawianiu stolików, pakowaniu ciastek i przygotowywaniu stoisk. Jest to też ten moment, kiedy rozdzielamy zadania, więc jeśli ktoś nie może być na przygotowaniach, a chce obsługiwać jakieś stoisko – prosimy o taką informację. Jak zawsze newralgicznym punktem jest kawiarenka i tam potrzeba dużej obstawy.

Ciasta do kawiarenki najlepiej przynieść do Kamienicy przed nabożeństwem.

Brak możliwości dodawania komentarzy.