Parafia Ewangelicko-Luterańska we Wrocławiu

2. Niedziela przed końcem roku kościelnego – 19 listopada 2017

1. Nabożeństwo w przyszłą niedzielę odbędzie się o godzinie 10.00

2. Zajęcia tygodniowe o stałych porach:
– we wtorek lekcje religii, nauczania konfirmacyjnego oraz spotkania dla młodzieży pokonfirmacyjnej według planu.
– w czwartek o 17.00 godzina biblijna „Potop biblijny – prawda czy mit? Porównanie z przekazami potopu kręgów mezopotamskich” – Samuel Gogółka
– w czwartek o 19.00 spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „PRONOJA”.

3. Dziś o 18.00 zapraszamy do naszego kościoła na II część koncertu „Muzyka Reformacji – Bach i jego poprzednicy”. Wykonawcą będzie chór Cantores Minores Wratislavienses pod dyr. Piotra Karpety. Wstęp wolny.

4. Fundacja Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań zaprasza na panel dyskusyjny „Droga ku tolerancji”, który odbędzie się w dniu 23 listopada (czwartek) o godz. 18.00 w Synagodze pod Białym Bocianem. W dyskusji udział wezmą: Jerzy Kichler z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej, Patrycja Matusz-Protasiewicz z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, Manuela Pliżga-Jonarska z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, Jacek Prokopski z Politechniki Wrocławskie, Rościsław Żerelik – dyrektor Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego ks. Marcin Orawski, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Opatrzności Bożej we Wrocławiu. Panel poprowadzi rektor UWr prof. Adam Jezierski.

5. Zapraszamy na 10. ŚWIĘTO MUZYKÓW. Nabożeństwo odbędzie się w ramach obchodów jubileuszu 500 lat Reformacji. Wystąpią: Chór Chłopięcy NFM, Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej Chór Medici Cantantes Uniwersytetu Medycznego, na organach zagra Tomasz Kmita-Skarsgård, kazanie wygłosi ks. Marcin Orawski. Termin: piątek 24 listopada o godzinie 19.00 w kościele ewangelickim Opatrzności Bożej ul. Kazimierza Wlk. 29

6. Fundacja Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań zaprasza na koncert BIBLIA i MUZYKA na temat: „Psalm nr 23/22/ Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego”. Koncert odbędzie się 26 listopada (niedziela), o godz. 15.00, w kościele O.O. Paulinów we Wrocławiu (ul. św. Antoniego 30). Będzie poprzedzony dysputą, w której uczestniczyć będą: rabin David Basok – Gmina Wyznaniowa Żydowska, ks. prof. dr hab. Michał Czajkowski – Kościół Katolicki, ks. mitrat płk Aleksander Konachowicz – Kościół Prawosławny, ks. Paweł Meler – Kościół Luterański. Zaśpiewa Chór Synagogi pod Białym Bocianem.

7. Zapraszamy do obejrzenia wystawy w Muzeum Poczty i Telekomunikacji pt. „Weekend wokół wystawy czasowej” Tytułowa wystawa czasowa to zbiory znaczków dotyczących ewangelicyzmu i Reformacji. Wyjątkowa okazja nadarzy się w niedzielę 26 listopada o godzinie 15.00, ponieważ prelekcje poprowadzą nasi parafianie. Refleksjami o historii i kulturze muzycznej luteran w Polsce podzielą się dr Dawid Ślusarczyk oraz Joanna Korsan.

8. W przyszłą niedzielę 26 listopada o godz. 17.00 w auli Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji przy ul. Marcina Lutra 2 (dawniej ul. Wejherowska 28) będzie miał miejsce koncert konsortu fletów renesansowych Cantus Mollis. W programie włoska muzyka renesansowa oraz muzyka z okresu początków Reformacji.

9. Również w przyszłą niedzielę 26 listopada o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się pierwszy z trzech koncertów adwentowych. Będzie to koncert organowy w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Wstęp wolny.

10. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ogólnopolską akcję „Prezent pod choinkę”. Dzięki przyniesionym gotowym paczkom, darom rzeczowym, a także ofiarom pieniężnym w wysokości prawie 3 tys. złotych, udało się nam przygotować 71 paczek o wartości ok. 50 zł każda. W piątek rano zostały już zabrane do punktu odbioru, skąd trafią do CME w Dzięgielowie, a następnie do dzieci z: Ukrainy, Białorusi, Rumunii oraz dla dzieci uchodźców. Za każdy dar serca z całego serca Bóg zapłać.

Brak możliwości dodawania komentarzy.