Parafia Ewangelicko-Luterańska we Wrocławiu

Przygotowania do Kiermaszu Adwentowego

2 grudnia w Kamienicy pod Aniołami odbędzie się 15. Kiermasz Adwentowy. Żebyśmy mogli w ramach tego kiermaszu coś sprzedać i kupić, potrzebujemy ręcznie wykonanych przedmiotów – rękodzieła, ciast i ciasteczek.

Dzieci z opiekunami zapraszamy na spotkania, podczas których będziemy tworzyć kartki świąteczne. Do dorosłych mamy prośbę: porozmawiajcie ze swoimi pociechami, przypomnijcie im, jaki cel nam przyświeca. Okres świąteczny to czas nie tylko otrzymywania prezentów, ale też dzielenia się. Razem z dziećmi przygotowujemy różnego rodzaju ozdoby i  gadżety świąteczne, wypieki, upominki, żeby je podczas kiermaszu sprzedać, a zebrane pieniądze przekazać potrzebującym. Staramy się też co roku wybrać inny cel charytatywny. W ubiegłym roku uszczęśliwiliśmy jedno z dzieci będących pod opieką fundacji „Mam marzenie”.
Prosimy, wyjaśnijcie dzieciom, że nie mogą zabierać zrobionych przez siebie kartek do domu, bo nie będziemy mieli czego sprzedać 😉

 

Spotkania z kartkami są zaplanowane na niedziele:
  • 21 października
  • 4 listopada
  • 18 listopada

Spotykamy się od razu o godz. 10.00 w sali parafialnej, żeby mieć więcej czasu na pracę.

 

Przygotowując przedmioty na sprzedaż pamiętajcie, że chodzi nam o wyroby własne, przygotowane razem z dziećmi lub samodzielnie, a nie kupione. To cecha charakterystyczna naszego kiermaszu i nie chcemy z niej rezygnować.

 

Osoby chętne do pieczenia ciast i ciasteczek prosimy o zgłoszenie się do Iwony Orawskiej – musimy ustalić, kto co przygotuje, żeby było urozmaicenie. Ciasta należy upiec na niedzielę 2 grudnia, ale wiele przepisów na ciasteczka pozwala na przygotowanie ich z wyprzedzeniem. Służymy przepisami i pomocą. Być może zorganizujemy nawet wspólne pieczenie ciasteczek, podczas którego niedoświadczeni, a chętni do pomocy, mogliby nauczyć się kilku trików.

 

Jeśli macie jakieś pomysły, jak wzbogacić nasz kiermasz, zapraszamy do dzielenia się nimi 🙂

 

Brak możliwości dodawania komentarzy.