Parafia Ewangelicko-Luterańska we Wrocławiu

Rekordowy Kiermasz Adwentowy!

DSC02504Tegoroczne rozpoczęcie Adwentu było pod wieloma względami niezwykłe. Gwoździem programu był 12. Kiermasz Adwentowy, podczas którego zebraliśmy rekordową kwotę 4626 zł. Pieniądze trafią do Domu Dziecka prowadzonego pod nazwą Całodobowe Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze „Tęcza” i „Opoka” w Ewangelickim Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. M. Lutra przy ulicy Wejherowskiej we Wrocławiu.

Ale po kolei. Przez kilka tygodni parafialny Klub Rodzica intensywnie przygotowywał kiermasz. Do pomocy aktywnie włączyły się dzieci ze Szkółki Niedzielnej wraz z rodzinami oraz inni parafianie. Każda para rąk przydawała się do produkcji kartek i karnetów świątecznych, ozdób choinkowych (w tym ręcznie malowanych bombek z motywem Róży Lutra), stroików na stoły i drzwi, wieńców adwentowych, szmacianych bałwanków, ołowianych żołnierzyków, kolorowych pudełek na zapałki i wielu innych atrakcyjnych przedmiotów, które trafiły na kiermaszowe stoiska. Równie wiele pracy wymagało upieczenie cieszyńskich ciasteczek, lukrowanych pierniczków (nie wszyscy zdążyli się na nie załapać – za rok trzeba koniecznie przygotować więcej!) oraz ciast do kiermaszowej kawiarenki.

Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany 29 dzień listopada, czyli 1. Niedziela Adwentu. Rozpoczęliśmy ją nabożeństwem ze spowiedzią i Komunią świętą, podczas którego bp Ryszard Bogusz zainaugurował Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Liturgię uświetnił występ dwóch chórów: kameralnego żeńskiego chóru naszej parafii pod dyrekcją Dawida Ślusarczyka oraz chóru parafii w Katowicach-Szopienicach. W kościele zebrało się przeszło 200 osób, co bardzo nas ucieszyło.

Po nabożeństwie zgromadziliśmy się na dziedzińcu parafialnego Centrum Ewangelickiego, gdzie biskup Bogusz powiedział kilka zdań o remoncie Centrum i planach na przyszłość, a potem zaprosił wszystkich do środka.

Chociaż tegoroczny kiermasz zorganizowaliśmy w pomieszczeniach większych niż dotychczas, wszędzie panował niemiłosierny ścisk. Największe kolejki tworzyły się w kawiarence, gdzie można było zaopatrzyć się w wiele rodzajów pysznych ciast, wypiekane na miejscu gofry, kawę (w tym specjalną – biskupią) oraz grzane wino.

Po dwóch godzinach wszystkie stoiska zaczęły świecić pustkami, a tłum znacznie się przerzedził. Organizatorzy, którzy od rana byli na nogach, mogli wreszcie usiąść i zacząć liczyć zarobione pieniądze. Okazało się, że zebraliśmy rekordową kwotę 4626 zł. Pieniądze trafią do Domu Dziecka prowadzonego pod nazwą Całodobowe Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze „Tęcza” i „Opoka” w Ewangelickim Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. M. Lutra przy ulicy Wejherowskiej we Wrocławiu.

Pomaganie innym nie zawsze musi się wiązać z silną wolą i wyrzeczeniami. W czasie tegorocznego kiermaszu po raz kolejny przekonaliśmy się, że serca i portfele równie chętnie otwierają się w radosnej, serdecznej atmosferze. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy nie szczędząc czasu i wysiłku włączyli się w przygotowania do kiermaszu i obsługę stoisk oraz kupującym, którzy nie żałowali pieniędzy – bez Was to wszystko by się nie udało.

Daria Stolarska, fot. Marcin Orawski, Daria Stolarska

Brak możliwości dodawania komentarzy.