Parafia Ewangelicko-Luterańska we Wrocławiu

Kiermasz dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

Rozpoczynający się Adwent nierozerwalnie już kojarzy się w naszej parafii z corocznym kiermaszem, który odbywa się we wrocławskiej parafii ewangelickiej. Już po raz siódmy trud jego organizacji podjął parafialny Klub Rodzica. Wynik przekroczył najśmielsze oczekiwania: zebrano kwotę 4136 zł. Zgodnie z decyzją organizatorów w 85% środki te zostaną przekazane Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Cel ten został wybrany przez grupę 5- i 6-klasistów w głosowaniu, po burzliwej dyskusji, już niemal dwa miesiące temu. Pozostała część zasili kasę Klubu Rodzica i zostanie wykorzystana na doposażenie sali dla dzieci oraz materiały papiernicze potrzebne do pracy w czasie szkółek niedzielnych.

Tegoroczny Kiermasz miał swoje stałe punkty, ale oferował też kilka nowości. Przy dźwiękach kolęd i wśród nawoływań zachęcających do rozgrzania się grzanym winem powodzeniem, jak zawsze, cieszyły się ciasteczka, kartki świąteczne – w tym roku wyjątkowo piękne, i ozdoby choinkowe – furorę zrobiły bajeczne, cekinowe bombki. Udało się też wreszcie zaspokoić popyt na wieńce adwentowe. Ciekawostką były cynowe żołnierzyki, niegdyś marzenie każdego chłopca. Od wykonawcy można było dowiedzieć się, jak samodzielnie zrobić małą armię. Dużym powodzeniem cieszyła się kawiarenka kiermaszowa przyciągająca ciastami i pachnącym cappuccino, a także działający obok „punkt foto”, gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a nawet nabyć kartki świąteczne z tymi zdjęciami. Również dzieci miały swoje atrakcje – w nowo wyposażonej sali dla maluchów przybywa klocków, zabawek, książeczek i różnych cieszących dzieci drobiazgów.

Po wytężonej pracy organizatorzy posilili się gorącymi grillowanymi kiełbaskami – był czas na pierwsze podsumowania i refleksje: ogromny wysiłek ostatnich tygodni przyniósł oczekiwany efekt. To zasługa wszystkich zaangażowanych – dla Was wielkie DZIĘKUJĘ.

Tekst i zdjęcia: Iwona Orawska

[nggallery id=101]

Komentarze

2 komentarze do “Kiermasz dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci”
  1. Anna Oryńska pisze:

    Szczególne uznanie dla pomysłu „punktu foto” i możliwości zamówienia wykonania kart świątecznych z powstałymi fotografiami. Przyjemnie było obserwować, siedząc w zaimprowizowanej kawiarence, pracę fotografa, a szczególnie pozy i miny małych i dużych modeli: najpierw maluchy, potem rodzice z dziećmi, a na koniec zbiorowe fotografie naszej młodzieży…