Parafia Ewangelicko-Luterańska we Wrocławiu

„Śpiewajcie Panu pieśń nową”

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW tym roku wyjątkowo nasze chóry nie pojechały na diecezjalny zjazd chórów, bo… odbędzie się dopiero we wrześniu. W związku z ogromem przygotowań do lipcowego Spotkania Chrześcijan Europy Środkowo-Wschodniej nasza parafia nie organizowała teraz zjazdu. Nie znaczy to jednak, że nie śpiewaliśmy bądź, że nie było chórów. Jak najbardziej były! Podczas nabożeństwa śpiewał chór działający przy sąsiedniej parafii św. Mikołaja „Vita Nova” pod dyrekcją Estery Gąsowskiej, kilka pieśni wykonała też nasza „Capella Ecumenica”, tym razem pod batutą Macieja Lisa, a parafianom jak zwykle towarzyszył   na organach kantor Dawid Ślusarczyk. Z prawdziwą przyjemnością wysłuchaliśmy pieśni w wykonaniu naszych gości. Pięknie, czysto zaśpiewane, z dobrze podanym tekstem były prawdziwą przyjemnością i dla ducha, i dla ucha. Dzięki swej  prostocie zwracały uwagę nie na kunszt wykonania, ale temat, czyli Bożą moc i mądrość oraz Zmartwychwstanie. „Capella Ecumenica” przypomniała jedną z dawno nie śpiewanych pieśni „Jest ciche miejsce”, która dobrze pasowała do momentu nabożeństwa – Komunii. Po nabożeństwie goście i parafianie spędzili razem jeszcze kilka chwil przy kawie, herbacie i słodkościach przygotowanych przez panie z naszego Kameralnego Chóru Parafialnego.

Dodatkowym wzbogaceniem dzisiejszej niedzieli będzie wieczorne wykonanie „Kunst der Fuge” Johanna Sebastiana Bacha. Usłyszymy studentów Klasy Klawesynu Akademii Muzycznej w Katowicach przygotowanych pod kierunkiem Marka Pilcha. Dzięki staraniom naszej parafii i jej pracowników muzyki u Bożej Opatrzności nigdy nie brakuje. Dziękujemy!

Tekst i zdjęcia: joka


 

Komentarze

1 komentarz do “„Śpiewajcie Panu pieśń nową””
  1. A. pisze:

    Piekne zdjecia! 🙂 Wbrew pozorom najbardziej wymowne jest chyba zdjecie przedstawiajace organy koscielne. Mi wlasnie ono podoba sie najbardziej! 🙂

    Pozdrawiam
    A.