Parafia Ewangelicko-Luterańska we Wrocławiu

Święty Marcin

Tradycja obchodzenia dnia św. Marcina jest szczególnie popularna w Niemczech, gdzie większość przedszkoli i szkół organizuje pochody z wykonanymi przez siebie latarenkami, śpiewa się tradycyjne pieśni i zjada specjalne wypieki. Do przedszkola tradycja ta trafiła poprzez wolontariuszy z Niemiec, którzy mieli pokazać nam coś czego w Polsce nie ma, a co oni bardzo dobrze znają ze swojego dzieciństwa.
13 listopada po raz trzeci w przedszkolu Wesołe Nutki odbyły się obchody Dnia Świętego Marcina (Laternenfest), na który zostały zaproszone wszystkie dzieci z przedszkola wraz z rodzicami. W tym roku obchody tego święta były wyjątkowe ze względu na obecność strażnika miejskiego na koniu. Postać na koniu symbolizująca św. Marcina prowadziła pochód z latarenkami przez uliczki Starego Miasta, wzbudzając zainteresowanie przechodniów. Dzieci pod Ratuszem zaśpiewały wcześniej przygotowaną piosenkę i wybrały się na spacer wokół wrocławskiego Rynku.
Na zakończenie spaceru na wszystkich w przedszkolu czekała niespodzianka w postaci ciepłej herbaty oraz pysznych rogali marcińskich, wykonanych przez kuchnię Kamienicy pod Aniołami zgodnie z tradycyjną recepturą. Podczas święta wręczono również przedstawicielom Schroniska Brata Alberta środki chemiczne zebrane przez dzieci z rodzicami na pamiątkę miłosierdzia jakie okazał św. Marcin żebrakowi.
Anna Górka, fot. Wojciech Szczerba

Brak możliwości dodawania komentarzy.