Parafia Ewangelicko-Luterańska we Wrocławiu

W każdym drzemie artysta…

IMG_1687O tym, że w każdym drzemie artysta mogliśmy się przekonać w niedzielę 3 października, oglądając wspaniałe zdjęcia naszych parafialnych fotografików amatorów. Po nabożeństwie miało bowiem miejsce uroczyste otwarcie zapowiadanej przed wakacjami wystawy fotograficznej. Swoje prace pokazało kilkunastu autorów. Sami twórcy byli mile zaskoczeni ostatecznym efektem, a ich zdjęcia budziły szczery podziw oglądających wystawę. Prawie czterdzieści zdjęć o przeróżnej tematyce łączyło jedno przesłanie – zachować urok wakacji.

Mogliśmy więc podziwiać wspaniale uchwycone zwierzęta, przepiękne krajobrazy i jak zawsze fotogeniczne dzieciaki. Duży format zdjęć zachwycił wszystkich, gdyż dzięki rozmiarowi zwykłe wakacyjne fotki stały się nagle niemal dziełami sztuki.

Zatrzymanym w kadrze wakacyjnym wspomnieniom towarzyszył miły, słodki poczęstunek. Wystawa była pierwszą po letniej przerwie okazją, która zgromadziła nas tak licznie w sali parafialnej.

Plany na przyszłość

Podczas rozmów towarzyszących podziwianiu zdjęć doszliśmy do wniosku, że takie wystawy należy powtarzać i powinny one na stałe zagościć w kalendarzu naszych parafialnych imprez. Zapowiedziano więc już następną edycję, podczas której będzie okazja do zaprezentowania prac o tematyce jesienno-zimowej. Pojawiła się też propozycja zorganizowania wystawy z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Wystawy muszą się odbywać, bo podczas niedzielnego spotkania ze zdjęciami w tle wiele osób nabrało ochoty na fotografowanie.

Tekst: Anita Sowa, zdjęcia: Mikołaj Sowa

[nggallery id=96]

Brak możliwości dodawania komentarzy.