Parafia Ewangelicko-Luterańska we Wrocławiu

Wielkanocne niespodzianki i budki dla ptaków

DSC04049Drugi dzień Świąt Wielkanocnych to w naszej parafii święto dzieci, a jednocześnie okazja do rodzinnego pikniku na rozpoczęcie wiosny. W ubiegłym roku plany (przynajmniej niektórym) pokrzyżowała nieco śnieżyca, ale tym razem pogoda była piękna, choć tegoroczna Wielkanoc przypadała w kalendarzu bardzo wcześnie. W poniedziałek 28 marca, tuż po nabożeństwie do Sulistrowiczek wybrało się ponad 50 osób. Każdy zabrał z własnego świątecznego stołu to, co najsmaczniejsze, więc niewielkie ławy na działce państwa Sowów szybko się zapełniły, a uczestnicy mogli się częstować i wymieniać się bardzo różnorodnymi doświadczeniami związanymi z wielkanocnymi tradycjami kulinarnymi.

Kulminacyjnym punktem pikniku było rzecz jasna poszukiwanie wielkanocnych niespodzianek. Podzielona wiekowo liczna grupa dzieci z werwą przystąpiła do zadania. Czekoladowe jajka i zajączki były poukrywane w lesie  na drzewach, krzewach i ściółce. Mimo to, po kilkunastu minutach, kosze i koszyki zostały zapełnione. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia wszystkie znaleziska zebrano do jednego kosza i sprawiedliwie rozdzielono między uczestników.

Nowością wielkanocnego spotkania była akcja przygotowania, a następnie umieszczenia na drzewach budek lęgowych dla ptaków. Dziesięć drewnianych domków zostało wykonanych przez dzieci ze szkółki niedzielnej według fachowych wskazówek dotyczących przede wszystkim rozmiarów  konstrukcji i otworu wejściowego. Na miejscu, po konsultacji z leśnikiem, który podpowiedział na jakiej wysokości i w jakiej odległości od siebie domki powinny zostać zawieszone liczna grupa przystąpiła do pracy. A właściwie do pracy na wysokości przystąpił Jacek Sowa przy wsparciu panów podtrzymujących drabinę oraz grupy duchowo wspierającej oraz w każdej chwili gotowej służyć specjalistycznymi poradami 🙂

Potem był czas spacerów, rozmów przy ognisku, zabaw. Wspaniała pogoda zatrzymała nas aż do godziny 17.

mo.

 

 

 

 

Brak możliwości dodawania komentarzy.