Parafia Ewangelicko-Luterańska we Wrocławiu

Wycieczka do Wittenbergi

Zapraszamy wszystkich chętnych na wycieczkę jednodniową do Miasta Lutra – Wittenbergi w Niemczech – w sobotę 18 listopada 2017 r.

ODJAZDY autokaru z następujących przystanków:
godz. 5.15 Wrocław Aquapark ul. Marka Petrusewicza (zatoki postojowe pomiędzy zjeżdżalniami Aquaparku a hipermarketem Kaufland)
godz. 5.30 Wrocław ul. Kazimierza Wielkiego (zatoka postojowa przed kinem „Nowe Horyzonty”, dawny Helios)
Przewidywany powrót do Wrocławia po godz. 23.00.

W programie wycieczki do kolebki Reformacji spacer po miejscach związanych z życiem i działalnością ks. Marcina Lutra, na trasie spaceru między innymi:

  • kościół zamkowy, na drzwiach którego 31 października 1517 r. Marcin Luter, zakonnik augustiański i wykładowca miejscowego uniwersytetu, przybił 95 tez sprzeciwiających się handlowi odpustami; we wnętrzu kościoła skromne nagrobki Lutra oraz Filipa Melanchtona, współtwórcy Reformacji; na kościelnych witrażach herby miast, które jako pierwsze przyjęły luteranizm, w tym i herb Wrocławia
  • kościół Mariacki ze słynnym „ołtarzem reformacyjnym” i innymi obrazami z warsztatu Cranachów
  • Plac Ratuszowy z pomnikami Lutra i Melanchtona
  • Dom Lutra uznawany za największe muzeum historii Reformacji na świecie, z oryginalnymi pomieszczeniami należącymi do rodziny Lutra
  • Panorama Reformacji stworzona nieopodal historycznego miejsca spalenia bulli papieskiej
  • Ogród Lutra, założony na plantach okalających starówkę, wśród blisko 500 drzewek również kilka polskich sadzonek

Cena wycieczki wynosi 120 zł/os.
W cenie wycieczki: transport autokarowy, opłaty drogowe i parkingowe, opieka pilota-przewodnika, ubezpieczenie NNW i KL.
Cena wycieczki nie zawiera biletów wstępu do obiektów. Koszt wstępu do Domu Lutra i Panoramy Reformacji wynosi łącznie 15 EUR od osoby dorosłej + dobrowolna ofiara przy wyjściu z kościołów.
Wyżywienie we własnym zakresie.

Zgłoszenia na wycieczkę przyjmujemy od 2 listopada 2017 r! Prosimy o zapisy i wpłaty w Kancelarii Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Opatrzności Bożej we Wrocławiu, ul. Kazimierza Wielkiego 29, tel. 71 3434730, czynna w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 10-14, we wtorki w godz.15-18.
Do celów ubezpieczeniowych prosimy o przekazanie przy zapisie następujących danych: imię i nazwisko, data urodzenia (lub numer PESEL), telefon kontaktowy.

Uwaga! Każda osoba wyjeżdżająca na wycieczkę musi posiadać przy sobie ważny dowód osobisty lub paszport.
Czas przejazdu w jedną stronę ok.5,5 godz. Planowany czas pobytu w Wittenberdze ok.6 godz.
Dodatkowych informacji chętnie udzieli Arkadiusz Felkle, tel. 602 256 058, przewodnik@felkle.pl

Brak możliwości dodawania komentarzy.